1 min read

Китай планує збудувати плавучі атомні електростанції до 2018 року

Китай планує збудувати плавучі атомні електростанції до 2018 року

Китай має амбітні плани щодо розміщення близько 19 офшорних АЕС у Південно-Китайському морі. Про це повідомляє International Business Times.

Наміри китайського уряду пов’язані не тільки з екологією, а й з енергетичним забезпеченням своїх офшорних проектів: Китай не перший рік розгортає у Південно-Китайському морі штучні острови.

З повідомлень china.org.cn, наближеної до експертів, військові та інженери планують комплекс з 20 таких АЕС, а будівництво першої з них у провінції Ляонін знаходиться “вже на фінальній стадії”.

Плавучі атомні електростанції можуть використовуватись з метою живлення промислового устаткування, опріснювальних установок або розвідувальних бурових платформ для пошуку нафти.

Оборона східних кордонів

У повідомленні Global Times стверджується, що атомні плавучі платформи здатні надійно забезпечити електроенергією:

домогосподарства, опріснювальні установки, пошуково-рятувальне обладнання, оборонні комплекси, аеропорти та бази на островах у Південно-Китайському морі.

Китай приймає значних заходів, щоби посилити свою присутність у спірних водах Південно-Китайського моря, тому розбудова нової інфраструктури стає для азіатської держави необхідністю.

Філіппіни, В’єтнам, Малайзія та Бруней вважають окремі території цього регіону своїми, тому китайський уряд постійно посилює свою присутність у регіоні. У цьому контексті новини про будівництво офшорних АЕС виглядають загрозливо для сусідніх країн.

Штучні острови у Південно-Китайському морі
Штучні острови та інфраструктура Китаю у водах Південно-Китайського моря. Джерело: nytimes.com

Експерти погоджуються, що розміщення атомних реакторів на плавучих баржах матиме погані наслідки у випадку аварії.

Сценарій ядерної аварії на плавучій баржі може привести до розплавлення основи платформи активною зоною реактора та її затопленням на дно моря. Вода має перевагу в охолодженні, проте вона не забезпечить ізоляції.

– пояснив експерт з ядерної безпеки Девід Лохбаум з Nuclear Safety Project.