1 min read

В Україні знімуть фільм про першого українського астронавта Леоніда Каденюка

В Україні знімуть фільм про першого українського астронавта Леоніда Каденюка

Кінопроєкт документальної стрічки “Місія – Космос” отримав фінансування з боку Державного агентства з питань кіно. Екранізація біографії Леоніда Каденюка – першого астронавта з України – від режисера Сергія Шахворостова на 80% буде профінансована з державного бюджету.

Документальний фільм “Місія – Космос” – це не лише історія про втілення мрії Леоніда Каденюка, яка зародилася у нього ще в ранньому дитинстві, це розповідь і про навчання та роботу, які привели його від порогу скромної хати в невеликому українському селі до сходинок космічного корабля.

Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, Чернівецької області УРСР. Кар’єру льотчика-інженера розпочав у 1971 році. Через 6 років закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів та згодом потрапив у програму випробування радянського космічного корабля “Буран”.

Після розпаду Радянського союзу отримав українське громадянство та почав працювати у Національному космічному агентстві України. Маючи унікальний досвід та підготовку до польотів на транспортних космічних кораблях, Леоніда в рамках міждержавних домовленостей зі США відібрали для польоту на багаторазовому транспортному космічному кораблі NASA “Колумбія” (Місія STS-8).

Відеоряд з першого дня місії STS-87 1997 року. Леонід Каденюк виконував обов’язки спеціаліста з корисного навантаження.

Український астронавт вперше здійснив орбітальний політ на космічному кораблі у період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року. У наступні роки продовжував працювати в Інституті космічних досліджень НАН України та Державного космічного агентства.

Леонід Каденюк помер 31 січня 2018 року в Києві. Він продовжував працювати у науковій галузі, продовжував популяризувати космічні дослідження та охоче спілкувався з молоддю. За життя отримав звання генерал-майора ЗСУ.

Автором сценарію та продюсером стала Валерія Іваненко. Показ фільму в Україні запланований на 2021 рік.