1 min read

Лікар 21-ї Української антарктичної експедиції надав екстрену медичну допомогу гр

Лікар 21-ї Української антарктичної експедиції надав екстрену медичну допомогу гр

За повідомленням Національного антарктичного наукового центру України у Facebook, 23 лютого на станції “Академік Вернадський” виникла позаштатна ситуація – за невідкладною медичною допомогою до українських полярників звернувся капітан судна Ocean Nova.

Один з пасажирів туристичного судна отримав серйозну травму, яка супроводжувалась значним болем. Нею виявилася громадянка Італії (її ім’я не уточнюється).

Через можливість травматичного шоку, який загрожував життю іноземки, лікар XXI Української антарктичної експедиції на станції “Академік Вернадський” Костянтин Даниленко прийняв рішення надати необхідну медичну допомогу та доправити жінку на станцію.

12 Українська антарктична експедиція групове фото
12-а(XII) Українська антарктична експедиція: групове фото, 2007 р. Костянтин Даниленко – перший праворуч.

У медичному кабінеті полярної станції було проведене обстеження потерпілої та встановлено діагноз – вивих стегнової кістки у кульшовому суглобі. Зазвичай вправлення такого вивиху є неможливим без загального наркозу та м’язорелаксуючих засобів, однак, маючи досвід реаніматолога та анестезіолога, Даниленко зважився на складну процедуру та успішно вправив суглоб. Складна процедура була проведена в безпрецедентних умовах на віддаленому континенті, тому стала унікальним випадком.

За тиждень вже здорова італійка була доправлена до міста Пунта-Аренас, Чилі, де місцеві лікарі підтвердили якість надання медичної допомоги на станції «Академік Вернадський».

“Героїчний приклад професійної самовідданості українського лікаря антарктичної станції Даниленка Костянтина Миколайовича набув широкого міжнародного розголосу, а вдячність родини антарктичної пацієнтки віддзеркалюється у численних подяках, що надходять до НАНЦ.”

– зазначають у НАНЦ.

Костянтин Даниленко є українським дослідником Антарктики, учасником ХІІ, ХV, XXI антарктичних експедицій. У 2014-2015 рр. він брав участь у Антитерористичній операції (АТО) в Україні.