2 min read

Маск назвав Цукерберга "обмеженим" у питанні штучного інтелекту

Маск назвав Цукерберга "обмеженим" у питанні штучного інтелекту

Два всесвітньо відомих підприємця-інноватора вступили у суперечку через свої погляди на майбутнє штучного інтелекту та людства. Не кожен може дозволити собі назвати засновника Facebook телепнем, хіба що ви – Ілон Маск.

Вчора у мережі розгорнулись справжні дебати між двома технологічними мільярдерами. Кожен висловив свою точку зору про небезпеку розробки новітнього штучного інтелекту. При цьому аудиторія читачів очікувано розділилась навпіл, а Маск написав, що Цукерберг має “обмежене розуміння цього питання”.

Засновник та керівник SpaceX, а також Tesla, Ілон Маск висловив значну тривогу щодо загроз, які несе у собі штучний інтелект (ШІ) для людства. На його думку, поява розвиненого ШІ призведе до того, що людство стане другорядним видом, або ми побачимо сценарій повстання машин з пануванням Sky-net.

Проте Марк Цукерберг, схоже, не поділяє страхів перед футуристичним винаходом.

“У мене досить сильні погляди на це питання. Я залишаюсь оптимістом.”

– сказав Цукерберг у недільній трансляції

 “І я думаю, що люди, які є песимістами, і намагаються торочити про сценарії судного дня… Я просто не розумію цього. Це дійсно негатив та, у деякому сенсі, я думаю, це безвідповідально.”

У відповідь Маск написав у своєму Twitter, що він спілкувався з Цукербергом з цього приводу і вважає, що його “розуміння з цього предмету є обмеженим”.

Марк Цукерберг також відзначив, що системи машинного навчання є основою для автопілотних систем в автомобілях. Facebook інвестує значно більше коштів у машинне навчання та дослідження штучного інтелекту ніж компанії Маска. Тому питання перспектив ШІ для обох підприємців може бути предметом очікувань та застосування. Цукерберг, вочевидь, бачить у ШІ вирішення проблем та загальний швидкий прогрес людства, а разом з ним – і фінансовий розвиток Facebook.

Інший “голова”, керівник компанії Amazone Джеффрі Безос вважає ШІ “активатором” для багатьох галузей.

“Він дозволить вдосконалити та розширити кожний бізнес, кожну державну організацію, кожну філантропію.”

– заявив Безос під час конференції у Вашингтоні.

Експертне середовище також розділяє побоювання Ілона Маска, проте головне місце має зайняти збалансований підхід. Робототехніка, машинне навчання та новітні суперкомп’ютери в останні роки набрали занадто великих обертів, щоби на це вплинула природна та зрозуміла обережність. На думку Цукерберга “технології завжди можуть бути використані для добра чи зла”. Нам лише треба бути обережними та контролювати те, що ми створюємо.