1 min read

Клітини печінки людини, вживлені у тіло миші, збільшилися у 50 разів та почали функ?

Клітини печінки людини, вживлені у тіло миші, збільшилися у 50 разів та почали функ?

Вирощування власних органів досі виглядає дещо фантастичним, але така можливість серйозно розглядається науковцями. Новий експеримент американських вчених показав, що імплантоване у тварин “насіння” з клітин здатне розвинутись у повноцінні тканини печінки.

Дослідники з MIT, Університету Рокфеллера та Бостонського університету продемонстрували новий підхід у продукуванні печінкової тканини. Вони використали біологічний матеріал з трьома типами клітин та вмонтували їх у каркас з біорозкладного матеріалу, також відомий як скаффолд.

Отримані будівельні блоки науковці вживили піддослідним мишам з пошкодженнями печінки в область живота та отримали приголомшливий результат: імплантовані структури збільшилися у 50 разів та почали виконувати “нормальні функції печінки”.

Недостатньо органів

“Нам на всіх просто не вистачає органів. Наша мета полягає у тому, щоби одного дня ми змогли використати цю технологію для збільшення кількості трансплантацій органів, яка зараз дуже обмежена.”

– зазначає професор Сангіта Бхатія, провідний автор роботи –

“Що дійсно захоплює у цьому, так це те, що архітектура тканини, що розвинулась, дуже схожа на архітектуру печінкової тканини у тілі людини.”

Людська печінкова тканина утворила органели у тілі миші. Джерело: Chelsea Fortin/Bhatia Lab/Koch Institute for Integrative Cancer Research

Печінкова тканина, розроблена за допомогою методів біоінженерії може допомогти мільйонам пацієнтів, які страждають на хронічні порушення роботи печінки, однак не підпадають під критерії трансплантації.