2 min read

Люди потраплять на Марс до 2025 року? Заява Маска та розмова з українським марсіанин

Люди потраплять на Марс до 2025 року? Заява Маска та розмова з українським марсіанин

Ілон Маск у своїй промові на IT-конференції Vox Media Code Conference зазначив, що люди потраплять на Марс значно раніше, ніж вважалося.

Раніше від керівника Tesla Motors та SpaceX стало відомо про плани надіслати першу безпілотну місію на Марс до 2018 року. У таких часових межах люди потраплять на червону планету не набагато пізніше.

 

Якщо все піде згідно з планом, ми повинні бути в змозі відправити людей (ред. – на Марс) у 2024 році, з прибуттям у 2025.

заявив Маск.

Під час конференції у середу Маск також розповів, що перші місії на Марс будуть використовувати “важку” ракету Dragon V2, здатну нести у космосі до семи чоловік. Однак ці перші місії не будуть пілотованими людьми, через відсутність можливості повернення екіпажу на Землю.

SpaceX — не єдина компанія, яка планує міжпланетні подорожі з Землі до Марса. Від схожої ідеї не відмовляються й у NASA та вважають, що ніхто не полетить на Марс без їхньої допомоги. Воно й не дивно, адже у американського космічного агентства пів століття вдалих космічних місій, а SpaceX, наче вискочень, робить майже неможливе вже через 14 років від дня свого утворення.

Відправити колоністів на Марс збирається менш відома Mars One, приватна ініціатива голандського підприємця Баса Лонсдорпа. У Mars One вирішили зменшити вартість пілотованої місії за рахунок умови неповеренення колоністів. За планом, перша колонія повинна розгорнутися на червоній планеті вже до 2027 року. До цього у Mars One планують запустити роботизовані модулі для переірки та тестування систем.

Український марсіанин

До слова, у Mars One вже провели відбір волонтерів з усіх країн світу. Після трьох серйозних відборів у сотню претендентів потрапив українець Сергій Якимов, родом з Житомира. Зауважмо, що кількість претендентів вимірювалась сотнями тисяч.

Сергій Якимов у AP - Vernadsky (iHUB Львів)
Сергій Якимов на зустрічі, організованій AP – Vernadsky у iHub Львів. Джерело: AP – Vernadsky/FB

26 травня у “iHub Львів” відбулась зустріч з Сергієм Якимовим у межах проекту АкадемПарку Вернадського. Science Ukraine дізнався у Сергія про його оцінки термінів висадки перших людей на Марсі. На думку українського марсіанина, перші колоністи можуть потрапити на марс близько 2032-2034 років.

Я зібрався на Марс не тому, що мені набридла Земля чи земляни, не тому що хочу стати героєм у підручниках з Історії України. Я люблю Землю, природу, своїх рідних і друзів. Я зібрався на Марс з іншими, навіть не егоїстичними цілями: колонізація, початок, робота, старт, наука, розвиток, прогрес. За допомогою життя на Марсі життя на Землі стане простішим. Вирішиться ціла плеяда проблем, які до заселення Марсу здавалися неможливими,

— розповів Сергій у коментарі Наталі Папіш, АП-Вернадський.

Згідно з офіційною інформацією від проекту Mars One, у компанії сподіваються привабити приватних інвесторів та замовити усі необхідні для марсіанської місії технології у відомих компаній космічної галузі. Наприклад, у якості ракетоносія у Mars One розглядають останні розробки SpaceX — ракети Falcon 9 та Falcon Heavy. Чи погодиться на це Ілон Маск досі невідомо, у SpaceX не давали жодних коментарів з цього приводу.

Цілком можливо, що плани Маска реалізувати пілотовану місію на Марс до 2025 року можуть зіграти важливу роль у проекті Mars One. Згодом, у голландської програми є багато напрацювань та волонтери, готові ризикувати життям заради прогресу всього людства. Чи об’єднають вони свої зусилля, та чи почуємо ми марсіанську радіотрансляцію з голосом нашого земляка?

Сподобалась новина? Підтримайте Science Ukraine, поширюйте цю новину у соцмережах та залиште свій коментар. Ще більше космічних новин онлайн!