Mars InSight здійснює посадку на поверхню Марса (оновлюється)

Художнє зображення Mars InSight
Художнє зображення Mars InSight в марсіанській атмосфері. NASA

Сьогодні близько 22:00 за Києвом, вперше за останні 6 років, на поверхню Марса має здійснити посадку земний дослідницький апарат NASA MARS InSight. Семимісячна подорож з Землі має закінчитись успішною посадкою у марсіанському нагір’ї Elysium Planitia.

Новий прибулець з Землі

Коли InSight дістанеться цільової зони, він стане першим земним апаратом, який розпочне ґрунтовні дослідження внутрішньої структури Марса.

Ілюстрація спускового модуля InSight
Ілюстрація спускового модуля InSight. NASA

За словами головного дослідника проекту з NASA Джима Гріна, ми вже знаємо, що на Марсі є сейсмічна активність, що там сходять лавини та падають метеори. Але наскільки Марс “схильний” до землетрусів?

На це питання має відповісти основний інструмент на борту модуля – сейсмометр. Так званий Сейсмічний Експеримент для Внутрішньої Структури був виготовлений Французьким космічним агентством. Після посадки зі спускового модуля має висунутися роботична рука, яка розмістить цей інструмент прямо на поверхні.

Другий основний інструмент – це самозабивний зонд, який буде стежити за потоком тепла під поверхнею Марса. Цей інструмент був розроблений Німецьким космічним агентством в співробітництві з їхніми польськими колегами. Зонд заглибиться на 5 метрів під поверхню, що, за словами NASA, в 15 раз перевищує глибину, якої досяг будь-який інший зонд до цього.

Онлайн трансляція події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

4 Shares:
Перегляньте також
Далі

На крок ближче до нейролінку та цифрового збереження спогадів

Американські дослідники створили квантовий матеріал, який може допомогти трансформувати електрохімічні сигнали мозку в електричні, придатні для обробки комп’ютером.
Далі

В Україні знімуть фільм про першого українського астронавта Леоніда Каденюка

Кінопроєкт документальної стрічки “Місія – Космос” отримав фінансування з боку Державного агентства з питань кіно. Екранізація біографії Леоніда…