1 min read

У NASA пояснили свою відмову від пілотованої місії на Марс

У NASA пояснили свою відмову від пілотованої місії на Марс

Минулого тижня директор відділу пілотованих місій NASA Вільям Герштенмаєр заявив, що космічному агентству не вдасться досягнути зазначеної мети та висадити людину на Марсі з наявним бюджетом.

“Я не в змозі визначити дату для людей на Марсі, і причина цього криється у іншому пункті, у описаному об’ємі бюджету з приблизним збільшенням на 2 відсотки, у нас немає систем для поверхні Марса.”

– розповів Герштенмаєр під час зустрічі в Американському інституті аеронавтики та астронавтики –

“Це входження, спуск та посадка – все це є величезним викликом для нас на Марсі.”

Наявна система космічних запусків NASA SLS та корабель ORION вже обійшлися агентству у чималу суму. Через брак коштів інженери навіть не змогли розпочати проектування систем посадки та повернення з Червоної планети.

Космічний шлюз для Місяця

Вочевидь, майбутні кроки NASA будуть залежати від бюджету. Герштенмаєр не виключає, що фокус може зміститися на міСячні програми: американці можуть почати працювати над масштабнішою програмою дослідження Місяця за наявний план – побудувати “Космічний шлюз” на місячній орбіті.

Deep Space Gateway
Космічний шлюз на орбіті Місяця має служити сполучною ланкою для місій у глибокий космос. NASA

На його думку, “Космічний шлюз” може стати не тільки майданчиком для запуску інших космічних місій, але й “підтримати поглиблену програму для місячної поверхні”.