1 min read

NASA вивчає тверді об'єкти в одному з кілець Сатурна

NASA вивчає тверді об'єкти в одному з кілець Сатурна

У часи, коли французький астроном Джованні Кассіні спостерігав за супутниками Сатурна, інші дослідники вважали, що дивні кільця планети є суцільними та твердими структурами. Однак, сам Кассіні так не думав.

Цьому астроному належить відкриття чотирьох супутників Сатурна: Япетуса, Реї, Діона та Тетіса. Він першим побачив, що кільця довкола Сатурна не є однорідними та суцільними. Кассіні також відкрив проміжок у кільцях, який назвали на його честь Розколиною Кассіні.

Huygens Systema Saturnium
“Система Сатурніум” (Systema Saturnium) Християна Гюйгенса, 1659 р.

Через понад три сторіччя космічний апарат під назвою “Кассіні-Гюйгенс” (Cassini-Huygens) досліджує кільця та супутники Сатурна на відстані менш ніж одного мільйона кілометрів. Тим часом, дослідників на Землі цікавлять два об’єкти, які постійно залишаються у цьому поясі: F16QA (на фото ліворуч) та F16QB (на фото праворуч). Вчені помітили, що ці два тверді об’єкти регулярно зіштовхуються з яскравим ядром кільця F, викликаючи справжнє світлове шоу.

Спеціалісти з NASA вважають, що орбіти F16QA та F16QB зміщуються іншим супутником Сатурна Прометеєм. Врешті-решт, їхні орбіти можуть змінитися, що призведе до нових колізій та яскравих спалахів.