1 min read

Науковці з NASA показали, як працюють легені планети

Науковці з NASA показали, як працюють легені планети

У NASA зібрали дані за 12 місяців та використали суперкомп’ютер, щоби створити неймовірну симуляцію. До цього ніхто навіть не уявляв, як саме дерева довкола впливають на планету.

Факт №1: Дерев довкола набагато-набагато більше ніж людей. За підрахунками вчених з Єльського Університету, їх приблизно 3.1 трильйона або 3.1×1012. 12 000 років тому на Землі було вдвічі більше дерев ніж зараз.

Факт №2:  Без дерев ми всі загинемо. Загалом усе, що дихає киснем на Землі, просто не зможе існувати без дерев.

Дерева всмоктують повітря разом з оксидом вуглецю та іншими газами. Листя рослин зв’язує вуглець, залишаючи його всередині (потім під дією фотонів з сонячного проміння вуглець з’єднується з воднем, утворюючи будівельні блоки для стовбура та гілок рослини). Гарна новина в тому, що листя звільняє чистий кисень як непотрібний продукт у довкілля. Коли ж настає зима, і все листя опадає, дерева переходять у стан сну. А весь вуглекислий газ пролітає повз та продовжує накопичуватись в атмосфері.

Все змінюється з настанням літа. У червні всі дерева у помірному поясі в північній півкулі починають дихати. Величезні об’єми CO2 всмоктуються деревами наче в пилосмок, і атмосфера залишається вільною до листопада.

Вуглець також поглинають океани, однак кількість дерев невпинно зменшується разом з неконтрольованою вирубкою. Особливо це помітно в Україні через брак державного контролю.

Ситуація погіршується надмірними викидами оксидів вуглецю промисловістю та автомобілями. Навіть трильйони дерев вже не в змозі очистити повітря.

Тож, чи потрібні нам дерева?

Один рік спостережень за вмістом діоксиду вуглецю у земній атмосфері | NASA Goddard