1 min read

Маск знайшов 27 мільйонів доларів на розробку інтерфейсу між мозком та комп'ютером

Маск знайшов 27 мільйонів доларів на розробку інтерфейсу між мозком та комп'ютером

Керівник Tesla та SpaceX Ілона Маск залучив 27 мільйонів доларів у проект Neuralink. Компанія була створена самим підприємцем минулого року і має на меті з’єднати мозок людини з комп’ютером.

Згідно з документом Комісії з цінних паперів та бірж США, дванадцять неназваних інвесторів придбали акції Neuralink на суму 27 млн доларів. Загалом на біржі торгувались акції Neuralink на суму 100 млн доларів.

У п’ятницю Маск пояснив у Twitter, що його компанія “не шукає інвесторів”.

Це може вказувати на те, що він сам може бути головним джерелом фінансування проекту, або ж угоди з інвесторами вже були підписані раніше.

Звіт Комісії також відкрив ім’я президента у майбутньому, можливо, найвпливовішої у світі компанії. Ним виявився дехто на ім’я Джаред Біршел (Jared Birchall).

Нейронний шнур

Маск заснував Neuralink минулого літа. Компанія має розробити мікроскопічні пристрої, які після введення у мозок зможуть з’єднати його з комп’ютером. Перший прототип обіцяють показати вже за 4 роки.

Таким чином, продукт компанії може допомогти людям з травмами мозку та тим, хто пережив інсульт, повернутись до спілкування. Хоча сама ідея комп’ютерного інтерфейсу для людських нейронів виглядає не такою обмеженою, адже таку технологію зможе використовувати будь-хто.

На думку Маска, нам потрібно створити “нейронний шнур”, який був би здатен перезарядити людський мозок новими можливостями. Це б дозволило людям мати рівні можливості в екзистенційній боротьбі з суперкомп’ютерами зі штучним інтелектом (ШІ). Такий пристрій також міг би створити умови для “консенсусної телепатії” між людьми.