1 min read

У дельті Ніла знайдено одне з найдавніших поселень, яке передує появі фараонів та

У дельті Ніла знайдено одне з найдавніших поселень, яке передує появі фараонів та

Єгипетські археологи розкопали рештки одного з найдавніших поселень дельти Ніла. Знайдені артефакти датуються періодом до появи перших фараонів, повідомляє Associated Press з посиланням на Єгипетське міністерство старожитностей.

Розкопки проводила спільна єгипетсько-французька команда археологів у місті Тель ель-Самара, що розташоване за 140 км на північ від Каїра.

Дослідники розкопали рештки неолітичного поселення, найстаріші артефакти якого датуються періодом 5000 років до н.е.

“Знахідки неолітичного періоду були просто невідомими для цієї місцевості, тому це відкриття має дуже важливе значення,”

розповів керівник експедиції Фредерік Гійо.

Розкопки в Тель ель-Самарі
Розкопки в Тель ель-Самарі на відстані близько 140 км північніше Каїра. Археологи знайшли силосні ями з залишками кісток тварин та їжі, що свідчіть про людську активність у цьому регіоні ще 7000 років тому (близько 5000 р. до н.е.) Джерело: Єгипетське міністерство старожитностей.

За словами Гійо, знайдені силосні ями містили рештки кісток тварин та їжі, тож археологи змогли встановити, що поселення людей було активним у період близько 5000 р. до н.е. Це означає, що до появи перших пірамід у Гізі залишалось ще близько 2500 років.

Як повідомляє єгипетський портал Ahram Online, єдиним відомим поселенням неолітичного періоду досі залишався об’єкт у місті Саїс, яке знаходиться західніше на узбережжі Ніла.