2 min read

Новорічна комета осяює небо північної півкулі

Новорічна комета осяює небо північної півкулі

Саме зараз у небі над нами палає новорічна комета Хонди-Мркоса-Пайдушакової. Побачити її можна біля місячного серпанку увечері.

Яскравість комети 45P почала наростати ще з 15 грудня. Астрономи запевняють, що за наявності бінокля або телескопа можна побачити її зеленувату головну частину та розтягнутий хвіст. Водночас, навіть для неозброєного ока вона залишається найяскравішим об’єктом у північному небі після місяця.

 

 

Комета Хонда — Мркоса — Пайдушакової у 2011 році
Світлина комети 45P/Хонди-Мркоса-Пайдушакової 1 жовтня 2011 року – її попередній візит. Джерело: NASA JPL

Комета Хонди – Мркоса – Пайдушакової була відкрита 3 грудня 1948 японським астрономом Мінору Хондою як об’єкт 9 зоряної величини. Незалежно від Хонди, комета була також відкрита чеським астрономом Антоніном Мркоса і словацьким астрономом Людмилою Пайдушаковою. Комета спостерігалася в усі свої повернення, крім 1959 року. Найбільш вдалим було повернення 1995/1996 року. Тоді блиск комети досяг 6,5 зоряної величини. 15 серпня 2011 року комета Хонди – Мркоса – Пайдушакової пройшла досить близько, на відстані 0,06 а. о. (9 млн км) від Землі.

Яскравість комет та їхня видимість з Землі дуже змінюється в залежності він непередбачуваних процесів на їхній поверхні. Вчені обіцяють, що 45P буде видно впродовж декількох тижнів у січні 2017-го.

Незвані хвостаті гості

45P не єдина комета, яка завітала до нас до новорічних свят. Вчені з проекту NEOWISE зафіксували чергову комету, що наближається, у жовтні минулого року. Об’єкт  також буде помітний у північній півкулі впродовж першого тижня січня 2017 року. У цей же час, інша комета під назвою Каталіна з’являтиметься на небі перед світанком.

Вона рухається все далі на південь кожен день, і наблизиться до найближчої точки біля Сонця всередині орбіти Меркурія 14 січня, перш ніж відправитись назад до зовнішніх кордонів Сонячної системи, рухаючись по орбіті, яка займає у неї тисячі років.

заявили у NASA.

Знайти C/2016 U1 NEOWISE можна за допомогою карти зоряного неба.