1 min read

Новий рекорд: призма із конверсією сонячного світла 34,5%

Новий рекорд: призма із конверсією сонячного світла 34,5%

Австралійські вчені з Університету Нового Південного Уельсу розробили унікальну призму, що дозволить створювати ефективніші та дешевші сонячні панелі. Їхній винахід побив світовий рекорд по об’єму енергії, яку можна отримати з несфокусованого сонячного світла.

Рівень конверсії призми складає 34,5% на площі у 28 квадратних сантиметри, що майже на 44% перевищує попередній рекорд – 24% на площі у 800 квадратних сантиметрів.

Отриманий результат підтвердився незалежним дослідженням Національної лабораторії відновлюваної енергії, повідомив Марк Ківерс, один з керівників групи.

Mark Keevers Prism 25482

Пристрій працює за принципом розщеплення світла на 4 промені. Всередині сонячні елементи використовують різні типи напівпровідних матеріалів, зокрема кремній, задля оптимальної конверсії кожного окремого променя сонячного світла в електрику.

Призма використовує високочисте скло та спеціальний фільтр для спрямовування променів – аби використовувати світло максимально економно.

Поки зарано говорити про комерційне використання призми – пристрій досі на стадії прототипу, а його масове виробництво вимагає забагато коштів. Однак такий рекорд вже випередив прогнози майже на чверть століття – за оцінками німецьких вчених, досягнення порогу у 35% очікувалось не раніше 2050. Тож такий ривок – чудова новина для сонячної енергетики!