1 min read

Прихований допінг: у Ріо почнуть перевіряти на генетичні модифікації

Прихований допінг: у Ріо почнуть перевіряти на генетичні модифікації

Ще не встиг охолонути допінговий скандал довкола олімпійської збірної Росії, як у комітетах почали обговорювати виявлення допінгу нового типу — генної інженерії.

Організаторам доведеться розробити новий тест, щоби визначити можливих хай-тек шахраїв серед спортсменів у Ріо, які використовують генетичні маніпуляції для покращення своїх результатів.

Досі не було зафіксовано жодного випадку використання генотерапії у спортивних змаганнях, однак, це може свідчити лише про недосконалість інструментів допінг-лабораторій, обмежений доступ спортсменів та банальну відсутність медичних спеціалістів, які б могли застосовувати подібні технології. У таких умовах використання стероїдів виявляється значно простішим шляхом.

допінг
Сучасні лабораторії пропонують витончений генетичний допінг, однак поширеними залишаються стероїди

На думку Карла Йогана Сандберга, фізіолога  з Каролінського Інституту, який аналізував новий тест для Всесвітнього антидопінгового агентства — WADA, загроза використання генетичного допінгу дуже висока. Нечесні спортсмени користуються послугами наукових та комерційних лабораторій, щоби отримати найновіші речовини для доведення свого тіла до межі можливостей, зокрема й генетичної.

Поки що, у WADA не розкривають подробиць нового тесту на генетичний допінг. Однак цілком можливо, що найближчим часом кількість несумлінних учасників Олімпіади у Ріо, які скористалися напрацюваннями науковців, стане більше.