2 min read

Опубліковані найбільш детальні фото планети Земля

Опубліковані найбільш детальні фото планети Земля

Нові знімки планети у чотири рази детальніші за будь-які світлини Землі, отримані раніше. Головне фото повного диска планети було зроблене американським метеорологічним супутником нового покоління GOES-16 (GOES-R).

GOES-16 це перший супутник у серії геостаціонарних супутників нової генерації Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA). Однак найцікавішім “інструментом” нового супутника є його камера високої роздільної здатності – Advanced Baseline Imager (ABI) з шістнадцятьма спектральними каналами. Щоби зрозуміти, на що він здатен, достатньо подивитись на знімок повного диска Західної півкулі Землі від 15 січня:

Знімок диска Землі від 15 січня 2017
Знімок Західної півкулі Землі, зроблений супутником GOES-16 з висоти 35,9 тис. км над поверхнею планети (геостаціонарна орбіта), 15 січня 2017 р. Джерело: NOAA

набагато більше, ніж красива картинка … це майбутнє метеорологічних спостережень та прогнозування

– зазначив у прес-релізі Луїс Юччелліні, керівник Національної метеорологічної служби в NOAA.

GOES-16 був виведений на орбіту 19 листопада 2016 року, на висоту близько 35 900 км над поверхнею планети. Ця точка є геостаціонарною орбітою, де об’єкт робить оберт довкола центру Землі за той самий час, що й планета, залишаючись над однією й тією ж точкою земної поверхні. Це також означає, що перший супутник GOES-R завжди буде орієнтований на Західну півкулю.

Для прикладу, Міжнародна космічна станція обертається довкола Землі на висоті 350 км над поверхнею планети.

Знімок Африки 15 січня 2017
Знімок узбережжя Африки та пісчаного пилу у верхніх шарах атмосфери. GOES-16,15 січня 2017 р. Джерело: NOAA

Запланована місія GOES-16 має скласти 15 років, протягом яких він надаватиме актуальну інформацію про стан атмосфери, інтенсивність грозових розрядів, геомагнітні бурі та розвиток ураганів. А ще, звісно, дивовижні фото нашої планети.