1 min read

Перше фото з орбіти Юпітера від Юнони

Перше фото з орбіти Юпітера від Юнони

У NASA опублікували перше фото, зняте космічним зондом Юнона, після прибуття на орбіту Юпітера минулого тижня.

Юнона успішно увійшла на розраховану орбіту довкола Юпітера 4 липня, викликавши захоплення команди NASA, а також усіх любителів астрономії та космосу по всьому світу. Під час зближення зонд опинився у інтенсивному радіаційному полі Юпітера, яке могло вивести з ладу бортові інструменти, тому камеру довелось тимчасово вимкнути для безпеки.

Велике червоне око — це гігантська штормова воронка, вдвічі більша за Землю.“Очі” Юнони повернули у стрій 10 липня. У результаті, світ отримав приголомшливе фото червоної плями Юпітера та трьох його супутників. Четвертий супутник — Калісто — не потравив у поле зору камери.

З часом знімки будуть ставати кращими, адже цей було зроблено з відстані 4.3 мільйона кілометрів. Незабаром Юнона знову зблизиться з Юпітером та пролетить на відстані близько 4000 кілометрів від густих хмар.

Фото з високою роздільною здатністю слід очікувати у кінці серпня. Тим часом вчені будуть проводити налаштування та калібрування бортових інструментів космічного зонда вартістю понад 1 мільярд доларів.

Протягом наступних 18 місяців Юнона спробує проаналізувати внутрішню структуру найбільшої планети Сонячної системи. Вчені сподіваються отримати інформацію про хімічний склад та процеси, які відбуваються у бурхливій атмосфері Юпітера.

Цікаві факти про Юпітер

  • Хімічний склад Юпітера більше нагадує склад зорі: він містить багато водню та гелію.
  • Під екстремальним тиском водень перетворюється у рідину, яка проводить електрику.
  • Юпітер має у 11 разів більший діаметр та у 300 разів масивніший за Землю.
  • Широкі смуги у атмосфері Юпітера утворюються потужними західними та східними вітрами.
  • Велике червоне око — це гігантська штормова воронка, вдвічі більша за Землю.

Юнона стане першим космічним зондом людей, який настільки близько наблизиться до газового гіганта.