1 min read

Марс Одіссей зробив нове фото супутника Марса Фобоса

Марс Одіссей зробив нове фото супутника Марса Фобоса

Фобос приречений, але це применшує його значущості для дослідників з NASA. Наприкінці вересеня космічний апарат Марс Одіссей зробив унікальне фото, захопивши інфрачервоне світло від супутника.

Фобос та Деймос є єдиними супутниками Марса, які вціліли на орбіті. Досі ми бачили їхні зображення лише у видимому світлі.

Нові знімки зробила бортова термальна камера (THEMIS) космічного апарата Марс Одіссей, який знаходиться на орбіті Марса для забезпечення радіозв’язку з марсоходами.

Інфрачервоне фото Фобоса
Термальне фото поверхні Фобоса, зроблене космічним апаратом NASA Mars Odissey 29 вересня 2017 року. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU/SSI

Більше деталей на маленькому знімку

Дослідники проаналізують температурну карту поверхні Фобоса з цього знімка, а також використають майбутні термальні фото з THEMIS. Інформація про те, як швидко нагрівається поверхня Фобоса після сходу Сонця, а також те, як швидко він охолоджується після заходу, надасть дослідникам ключі до його структури. Оскільки більші камені нагріваються та охолоджуються повільніше, вчені зможуть побудувати нову модель та зробити висновки щодо походження супутника.

Остаточно проблему походження Фобоса та Деймоса досі не розв’язано. Одна з версій припускає, що це астероїди, які було захоплено Марсом на початку формування планети. Однак останні данні з космічного апарата Марс-Експрес свідчать про те, що Фобос є об’єктом “другого покоління”, який утворився на орбіті Марса, а не у головному поясі астероїдів під час народження Сонячної системи.