1 min read

Марс замітає сліди: новий вигляд місця приземлення космічного модуля Фенікс

Марс замітає сліди: новий вигляд місця приземлення космічного модуля Фенікс

Нові орбітальні знімки поверхні Марса показали, що марсіанські пилові бурі приховали значну частину слідів, які залишилися після приземлення космічного модуля Phoenix (“Фенікс”) у північній частині Червоної планети у 2008 році.

Космічний модуль Фенікс, його задню оболонку та парашут все ще можна побачити на знімках камери HiRISE орбітального апарата MRO від 21 грудня 2017 року. Однак, якщо порівняти їх зі знімками, які NASA отримали за декілька місяців після приземлення Фенікса, можна побачити зміни.

Під час приземлення космічний апарат та його частини підняли пил з поверхні, створивши темні зони навколо. Проте анімація з двох знімків, за 2008 та 2017 рік, показує, як марсіанський пил знову вкрив ці ділянки.

Анімація з двох знімків, отриманих орбітальним апаратом NASA MRO у 2008 та 2017 роках. Місця приземлення модуля, його оболонки та парашута знову вкрились пилом. Джерело: NASA/JPL-Caltech/Univ. of Arizona

Космічний модуль Фенікс завершив свою тримісячну місію з дослідження марсіанського льоду, ґрунту та атмосфери у серпні 2008 року. Апарат позапланово пропрацював ще три місяці, перш ніж зниження рівня освітленості стало критичним для його роботи. Фенікс не зміг пережити марсіанську зиму, оскільки NASA не готувало його до таких жорстких умов.