1 min read

Прозора деревина замінить скло?

Прозора деревина замінить скло?

Дослідники з Університету Меріленду примудрились позбавити шматок деревини кольору та певних хімічних речовин, зробивши його прозорим. У результаті отримали міцний матеріал, що проводить електричний струм гірше за звичайне скло, а розкладається – краще за пластик.

Насправді, позбавити деревину непотрібної маси вдалось і вченим зі Швеції, причому підходи обох дослідницьких груп подібні і складаються з двох етапів.

Спершу вчені кип’ятять деревину у суміші води, гідроксиду натрію та інших хімікатів протягом двох годин – це дозволяє вивільнити молекули лігніну, що дають дереву характерний колір. На другому етапі поверхню вкривають епоксидною смолою, що, вочевидь, псує пказники екологічної чистоти процессу, однак дозволяє зміцнити матеріал у чотири-п’ять раз.

І нехай така технологія певною мірою нагадує черговий проект “британських вчених”, насправді ж вона цілком може стати новим словом у будівництві та дизайні. Обробка деревини за подібною технологією зберігає найголовніше – її внутрішню структуру, тому мікроканали, по яким дерево отримує поживні речовини, можуть так само передавати й світло.

Якщо не брати до уваги питання приватності, почати будівництво зрубів з прозорої деревини заважають також надто обмежені масштаби виробництва. Наразі вчені з Університету Меріленду можуть працювати лише із пластинами 12,5х12,5 см і товщиною до 1 см, однак дослідження тривають.