2 min read

Космічний апарат New Horizons увійшов в історію, знявши об'єкти Пояса Койпера

Космічний апарат New Horizons увійшов в історію, знявши об'єкти Пояса Койпера

Нещодавно на околицях Сонячної системи космічний апарат New Horizons спрямував свою телескопічну камеру у напрямку групи зір, зробив знімок та – увійшов в історію.

Не так давно, в липні 2015 року, космічний апарат “New Horizons” (“Нові Обрії“) здійснив проліт повз карликову планету Плутон та його супутники, і продовжив свою далеку подорож. Апарат майже постійно проводив дослідження простору навколо себе та час від часу робив фотографії цікавих об’єктів.

Цього разу в об’єктиви його бортових камер потрапили два об’єкти поясу Койпера: 2012 HZ84 та 2012 HE85. І хоча фото були зроблені ще 5 грудня 2017 року, опублікували їх лише зараз.

Об'єкти Поясу Койпера kbo_2102hz84_and_kbo_2102he85
Космічний апарат News Horizons зробив унікальні знімки об’єктів Поясу Койпера, зокрема карликових планет та астероїдів. Фото таких об’єктів (змінені кольори): 2012 HZ84 (ліворуч) та 2012 HE85 (праворуч) тепер є найвіддаленішими об’єктами від Землі, які коли-небудь фіксував на свої камери космічний апарат. Ці фото також є найближчими знімками об’єктів Поясу Койпера за всю історію. Джерело: NASA/JHUAPL/SwRI

Відстань між Землею та космічним апаратом в цей момент складала 6,12 мільярда кілометрів. Електромагнітним хвилям знадобилось майже 6 годин, щоб донести ці зображення до наших інструментів.

Фото на рекордній відстані

На даний момент ці фотографії вважаються рекордними, тому що були зроблені з найвіддаленішої від Землі точки простору. До цього найвіддаленішими вважались фотографії нашої планети, зроблені космічним апаратом “Вояджер 1” в лютому 1990 року з відстані в 6,06 мільярда кілометрів. Відстань між апаратом та 2012 HE85 становила всього лише 51 мільйон кілометрів (0,34 астрономічної одиниці). Тобто вперше в історії було отримано фотографію об’єктів поясу Койпера з такої близької відстані.

Під час своєї подорожі поясом Койпера “New Horizons” намагається вивчити щонайменше два десятки об’єктів цього поясу. Дослідники вивчають зображення, щоб визначити форму космічних тіл, властивості поверхні та спробувати знайти супутники навколо них. Це дуже цінні дані, адже нам все ще дуже мало відомо про віддалені куточки Сонячної системи.

Кілька місяців назад спеціалісти з NASA провели корекцію орбіти космічного апарату і направили його в сторону об’єкта з назвою 2014 MU69. Мінімальна відстань між апаратом та 2014 MU69 буде приблизно 3500 км, а це майже в чотири рази ближче ніж було між апаратом і поверхнею Плутона! Їх зустріч відбудеться на Новий рік, 1 січня 2019-го, і це має бути не менш цікаво, ніж проліт “New Horizons” повз Плутон. Тож нам є чого чекати.