1 min read

У ЄС роботів прирівняють до особистостей з власними правами

У ЄС роботів прирівняють до особистостей з власними правами

У Європі почали розгляд резолюції, яка класифікує армію розвинених роботів як “електронних персон” та забов’яже їхніх власників робити соціальні внески — повідомляє Reuters.


Роботи захплюють промилосвий простір, працюють директорами креативних агентств та навіть самостійно роблять складні хірургічні операції. Роботизовані системи стають частиною нашого життя, викликаючи побоювання, що роботи врешті-решт посунуть людей на друге місце на ринку праці. У жовтні пройдуть перші Кібернетичні Олімпійські ігри серед людей, які демонструють злиття двох форм існування — живої та роботизованої.

Зростаючий інтелект роботів змусив парламентарів добряче поміркувати над їхнім майбутнім у юридичному просторі. Пропозиція стосується найбільш досконалих роботів, які працюють автономно. Саме вони можуть стати “електронними персонами” та отримати забов’язання перед законом, частина з яких лягає також на їхніх власників. Якщо вам це здається несерйозним, дивіться що буде далі.

Врешті-решт є ймовірність того, що в межах кількох десятиліть ШІ (ред. – штучний інтелект) може перевершити людський інтелектуальний потенціал таким чином, що у випадку нашої неготовності, може створити проблему для здатності людства контролювати своє власне відтворіння і, а відтак ймовірно позбавити нас здатності визначати власну долю, забезпечити виживання свого виду…

— йдеться у чорновому звіті до резолюції від 31 травня.

Навіть, якщо резолюцію приймуть, вона навряд щось змінить через свій рекомендаційний характер.