1 min read

Сонячний Solar Impulse 2 встановлює черговий рекорд перельоту

Сонячний Solar Impulse 2 встановлює черговий рекорд перельоту

24 квітня “сонячний” літак Solar impulse 2 завершив тихоокеанську частину своєї навколосвітньої подорожі.

Нагадуємо, що торішня спроба облетіти планету на літаку, що живиться від Сонця, не вдалась через серйозні проблеми з акумуляторними батареями. Команда Solar impulse 2 була вимушена перенести політ на 2016 рік.

Як повідомляється на офіційному сайті Solar impulse, пілот та засновник організації Бертран Піккард успішно приземлився уночі на аеродромі Моффет (Каліфорнія) після 62 годинного перельоту з Гавайських островів.

Solar impulse 2 полишив землю в аеропорті Калаелоа (Kalaeloa) 21 квітня о 6:15 за місцевим часом. На борту був присутній лише Піккард, який зміг підняти літак на сонячній енергії на пристойну висоту — 8 634 м, та розігнатися до 65.4 км/год. Оновлені акумулятори забезпечили роботу електричних двигунів уночі, а удень літак живився від сонячних панелей, встановлених на його крилах.

solar impulse 2 Бертран Піккард
Бертран Піккард на борту Solar impulse 2

За словами інженерів Solar impulse, тихоокеанська подорож супроводжувалась новими рекордами для літака на сонячній енергії, зокрема у дистанції, тривалості, висоті та швидкості. Однак, ці дані ще мають пройти перевірку у Федеральному управлінні авіації США.

Під час перельоту 22 квітня Бертран Піккард за допомогою бортового відеозв’язку звернувся до генсека ООН Пан Гі-Муна та голів світових держав, які були присутні на Кліматичному саміті у Нью-Йорку. Таким чином інноватор доєднався до підписання доленосної угоди про зменшення обсягів використання викопного палива.

Минулого року Solar impulse 2 застряг на Гаваях після перельоту з Японії. Апарат не зміг продовжити роботу через перегрів акумуляторних батарей.