1 min read

Ілон Маск збирається вперше відправити астронавтів до МКС у травні

Ілон Маск збирається вперше відправити астронавтів до МКС у травні

Приватна космічна компанія SpaceX планує надіслати капсулу з астронавтами до Міжнародної космічної станції у травні. За повідомленням NASA, цей запуск стане першою пілотованою місією, запущеною у США з 2011 року.

За планом, астронавти Боб Бенкен та Даг Гарлі вирушать до МКС на ракеті Falcon 9. Для NASA співпраця з приватною компанією відкриє шлях до значного скорочення витрат на доставляння власних астронавтів на орбіту.

“Наразі NASA та SpaceX планують запуск не раніше середини-кінця травня,”

– йдеться у заяві.

Капсула Crew Dragon, розроблена SpaceX для пілотованих місій, пройшла випробування у березні. Модуль з манекеном на борту здійснив подорож до МКС, яка знаходиться на висоті 400 км над поверхнею Землі, та повернувся назад через 6 днів у космосі.

Останній космічний американський шатл полетів до МКС у 2011 році. З того часу, NASA замовляла послуги російського космічного агентства.

Підготовка приватного сектору

Починаючи з 2012 року, компанія Маска здійснила п’ятнадцять польотів до МКС. Однак усі місії мали на меті доставлення палива.

Інша аерокосмічна компанія Boeing також готується до пілотованих запусків та отримала контракт на розробку капсули для екіпажу.

За матеріалами AFP.