2 min read

SpaceX надішле місію на Марс вже у 2018 році

SpaceX надішле місію на Марс вже у 2018 році

Приватна космічна компанія SpaceX анонсувала свої плани про відрядження перших місій на Марс, починаючи з 2018 року.

У повідомленні йдеться про дослідження модулем Rad Dragon “архітектури Марса”. Так у SpaceX натякають на підготовку до наступних пілотованих місій за участі людей та заснування марсіанського поселення, адже саме цього прагне інноватор та засновник компанії Ілон Маск.

Джерела, наближені до працівників компанії, розповіли американським медіа, що перша тестова подорож капсули Dragon на поверхню Марса необхідна для перевірки технологій доставки значних об’ємів вантажу. “Пакунок” може містити обладнання, їжу та житлові модулі для майбутніх марсіанських колоністів. Експерти вважають, що слід очікувати нових подробиць щодо марсіанської місії SpaceX до кінця цього року.

Dragon 2 розроблений для приземлення будь-де у Сонячній системі. Марсіанська місія Red Dragon стане першим тестовим польотом.

– написав Маск.

Минулого року команда інженерів провела експеримент, під час якого модуль Dragon 2 ширяв над землею за допомогою восьми реактивних двигунів. Саме так має виглядати приземлення модуля на поверхню іншої планети.

Випробовування восьми двигунів модуля Dragon 2 24 листопада 2015 року.

Раніше науковці NASA спробували проаналізувати можливість використання модуля Red Dragon для збору зразків з ґрунту Марса та їх подальшої передачі до Марсохода 2020, який має опинитися на червоній планеті після К’юріосіті. Проте жодна зі сторін не підтвердила інформацію по таку співпрацю.

Читайте також: Falcon 9 вдало посадили на плавучу платформу

Під час сесії онлайн запитань та відповідей у січні 2015 року Ілон Маск розповів, що плани з реалізації місії “Mars Colonial Transporter” – доставити перших людей на Марс – стануть відомими до кінця року, однак цього не сталося. Натомість, у SpaceX продовжують роботу над новою “важкою” ракетою Falcon Heavy, яка за задумом буде в змозі донести вантаж та живий екіпаж у будь-який куток Сонячної системи, включно з Марсом.

Комп’ютерна анімація польоту Falcon Heavy. SpaceX

8 квітня у SpaceX досягли значних успіхів, які наблизили програму до реальної подорожі на Марс — багаторазову ракету Falcon 9 вдало посадили на плавучу роботизовану платформу. Перед тим ракета встигла віднести вантаж до МКС. Для Маска та усього світу нове досягнення відкрило широкі економічні можливості, оскільки з багаторазовими космічними ракетами усі запуски втратять у вартості, зменшивши кошторис запуску у сотні разів.

Наразі відправити людей на Марс планують й у NASA, однак у агентстві називають орієнтиром 2030 рік, а подробиці програми поки що невідомі.