Японське космічне агентство повідомило про отримання найчіткіших знімків поверхні астероїда Рюгу, на якому знаходиться два “ровери-стрибунці” з місії Хаябуса-2.

Тандем роботів MINERVA-II1, що складається з Ровера-1A та Ровера-1B, від’єднався від космічного апарата Хаябуса-2 та здійснив посадку на поверхню астероїда 21 січня. У перші хвилини зниження обидва ровери надіслали перші власні знімки поверхні космічного тіла.

Ровер-1B навіть зняв для нас невелике відео, що складається з 15 кадрів, які апарат отримав на поверхні Рюгу 23 вересня 2018 року.

Серія знімків з поверхні астероїда Рюгу, отримана Ровером-1B 23 вересня. Джерело: JAXA

MINERVA-II1 стали першими мобільними роверами, які здійснили посадку на поверхню астероїда.

“Я дуже пишаюся тим, що нам вдалось реалізувати новий метод космічних досліджень малих небесних тіл”

розповів AFP Ючі Цуда, керівник проекту з JAXA.

“Стоячи” на поверхні Рюгу

Діаметр астероїда Рюгу складає всього близько 800 м, тож умови для пересування роверів на його поверхні значно відрізняються від марсіанських через дуже малу гравітацію.

Зображення, отримані Ровером-1B після посадки (ліворуч) та безпосередньо перед стрибком (праворуч). 23 січня 2018 року Джерело: JAXA Знімок поверхні астероїда Рюгу, отриманий Ровером-1A 23 вересня. Джерело: JAXA

Хоча дослідники JAXA не очікували побачити на поверхні Рюгу настільки непривітну скелясту поверхню, вони скористалися перевагами слабкого тяжіння та обладнали ровери спеціальними пристроями для стрибків над поверхнею. Коли ровери  розкручують свої махові пристрої зі зміщеним центром інерції, вони отримують момент, який дозволяє їм здійматись вгору.

Наступного місяця Хаябуса-2 скине на Ругю двокілограмовий циліндр. Пристрій має підірватися над поверхнею астероїда, утворивши невеликий кратер, з якого в атмосферу потрапить “свіжий” матеріал. Так дослідницький апарат зможе проаналізувати речовину, яка залишалась захищеною від жорсткого випромінювання впродовж мільйонів років.

У цих зразках цілком можуть бути приховані відповіді на питання про зародження життя в Сонячній системі. Якщо дослідники знайдуть у тілі Рюгу космічні органічні будівельні блоки, вони зможуть порівняти їх з тими, що стали основою життя на Землі та зробити цікаві висновки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.