1 min read

Так виглядає метеоритний дощ з борту МКС

Так виглядає метеоритний дощ з борту МКС

Світлове шоу від метеоритного дощу Персеїд привернуло увагу мільйонів людей по всій планеті, адже цього року кількість об’єктів, що потраплять до атмосфери Землі, має стати рекордною.

11-12 серпня настав пік інтенсивності, а кількість космічних болідів досягала 200 на годину. Однак не всім шанувальникам космічних явищ поталанило насолодитися цьогорічними “Персеїдами” через надмірну хмарність або ж світлову “забрудненість” атмосфери.

Науковці вигадали кращий спосіб спостереження, використовуючі бортові камери Міжнародної космічної станції. Вид з орбіти згори до низу виявився більш ніж доречним, коли потрібно роздивитись головне — як шматки хвоста комети Свіфта-Туттля влітають у земну атмосферу. Запис було зроблено 10 серпня 2016 року, коли МКС пролітала над територією Пакистану. На початку відео у верхньому правому кутку спалахує блискавка, а яскраві смуги від вогневого дощу Персеїд можна побачити на 6 та 16 секундах. 

Кожного року відбувається 12 метеоритних дощів, з яких два виявляються найбільш видовищними. Це Дельта-Аквариди, викликані зближенням з хвостом комети Галлея, та Персеїди — уламки комети Свіфта-Тутля.