На очах дослідників: дитинчата вовка почали грати в “апорт”

Дитинча вовка на прізвисько Флеа з посліду 2015 року також грало “апорт”. Джерело: Christina Hansen Wheat

Гра в “апорт” для багатьох собак є природною забавкою. Однак дослідники повідомили, що вони побачили таку саму здібність – інтерпретувати соціально-комунікативні сигнали людей, щоби бігти та приносити м’яча – у вовків.

Неочікувана поведінка

Вчені саме проводили тестування на 13 дитинчатах вовків з трьох різних послідів, щоби порівняти їхню поведінку з поведінкою цуценят собаки. Під час цих тестів дитинчата вовка віком 8 тижнів неочікувано зацікавились м’ячем та почали повертати його незнайомцю, мотивуючись лише грою.

“Коли я вперше побачила, як вовченя повертає м’яч, в мене буквально шкірою побігли мурахи,”

каже Крістіна Гансен Віт зі Стокгольмського університету.

“Це було так неочікувано, що я одразу зрозуміла: якщо ця варіація у людино-орієнтованій поведінці існує серед вовків, вона могла стати точкою опори для раннього одомашнення собак”.

Дитинча вовка на прізвисько Стінґ повністю повертає м’яч незнайомій людині. В цих умовах тварина не має іншої мотивації, крім гри. Джерело: doi: 10.1016/j.isci.2019.100811.

Це відкриття стало несподіванкою, адже досі дослідники вважали, що когнітивні здібності, які дозволяють розрізняти вказівки людини – як ті, що необхідні для гри в апорт – виникли серед собак вже після одомашнення вовків, щонайменше 15 тисяч років тому.

Кандидати на одомашнення?

За словами Гансен, схожість вовків та собак допомагає нам зрозуміти, звідки взялась поведінка, яку ми спостерігаємо в собак. В ході тестування дитинчата вовків з двох перших послідів не виявляли жодної цікавості до м’яча, однак все змінилося, коли на поле випустили вовченят з третього посліду. Деякі малюки не лише бігли за м’ячем, а й сприймали соціальні сигнали від людини та повертали його назад.

“Дитинчата вовків з більш людино-орієнтованою поведінкою могли мати перевагу у селективному відборі на ранніх етапах одомашення собак,”

– зазначила Гансен Віт.

Команда дослідників спостерігала за дитинчатами вовків та собак впродовж трьох років та забезпечувала їм однакові умови. Хто міг подумати, що вовченята продемонструють соціальну взаємодію з незнайомою їм людиною?

iScience (2020), doi: 10.1016/j.isci.2019.100811.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

7 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Tarsius spectrum
Далі

Спільний пращур людей та всіх плацентарних ссавців був комахоїдом – дослідження

Дослідивши, які ферменти виробляють у своєму організмі різні види ссавців, вчені з Каліфорнійського університету дійшли цікавих висновків щодо життя…