1 min read

Китайська космічна станція Тяньгун-1 впаде на Землю раніше, ніж вважалося

Китайська космічна станція Тяньгун-1 впаде на Землю раніше, ніж вважалося

Перша китайська орбітальна станція-прототип “Тяньгун-1″, вагою 8,5 тонн, вийшла на критично низьку орбіту та поступово знижується. За словами вчених, станція впаде на Землю впродовж наступних декількох місяців.

Позбавлена контролю на низхідній орбіті

Це не перше падіння багатотонного технічного витвору на поверхню планети. У 1991 році свій кінець у верхніх шарах атмосфери зустріла радянська 20-тонна космічна станція “Салют-7”. Її уламки були розкидані по небу над аргентинським містом Капітан Бермудес. А у 1977 році на околицях австралійського міста Перт опинилися залишки 77-тонної станції NASA Skylab.

У випадку китайської станції, 12-метрова лабораторія Тяньгун-1 має також згоріти у щільних шарах атмосфери Землі. Не виключено, що найважчі уламки (до 100 кг) все ж досягнуть поверхні, однак передбачити їхню траєкторію наразі неможливо.

Тяньгун-1 була запущена на орбіту у 2011 році з метою перевірки технологій та відпрацювання вправ для майбутньої повноцінної космічної станції Китаю, запланованої на 2023 рік. За цей час на її борту встигло побувати три екіпажі тайконавтів.

І хоча Тяньгун-1 з самого початку позиціювалася як випробувальний майданчик, у вересні 2016 року представники Піднебесної визнали передчасну втрату контролю над цим об’єктом.

За оцінками китайської сторони, падіння станції мало статися у проміжку між жовтнем 2017 року та квітнем 2018 року. На той час станція знаходилась на висоті близько 370 км від поверхні. Для порівняння, лінія Кармана, яка визначає межу між космос та Землею, відповідає позначці у 100 км.

Нові дані

За словами гарвардського дослідника Джонатана Макдауелла, Тяньгун-1 опинилася значно ближче до Землі, ніж вважалося раніше. Нові дані вказують на те, що перша китайська орбітальна станція впаде на планету раніше.

“Зараз її перигей знаходиться нижче 300 км, і вона у щільнішій атмосфері, швидкість зниження лише зростає.”

– розповів Макдауелл –

“Я очікую, що вона впаде вже за декілька місяців – наприкінці 2017 або на початку 2018-го.”

Місце та час падіння Тяньгун-1 наразі невідомі. Китай пообіцяв проінформувати ООН, коли станція почне падіння, однак імовірність, що її уламки завдадуть шкоди людям, залишається надзвичайно низькою.