1 min read

Церера містить будівельні блоки для життя - вчені

Церера містить будівельні блоки для життя - вчені

Автоматична міжпланетна станція NASA Dawn зафіксувала на карликовій планеті Церері органічні молекули з вуглецевими зв’язками.

Вчені вважають, що ці молекули походять з самої Церери, і не були принесені на її поверхню астероїдом чи кометою.

Результати свого дослідження вони опублікували у журналі Science reports.

Органічні молекули на Церері
Дані, зібрані космічним апаратом Dawn, демонструють регіон поверхні Церери довкола кратера Ернутет. Скупчення органічних молекул позначені літерами від a до f. Теплі кольори вказують на найвищу концентрацію сполук. Джерело: NASA/JPL-Caltech/UCLA/ASI/INAF/MPS/DLR/IDA

Оскільки Церера є карликовою планетою, вона все ще може зберігати внутрішнє тепло з часів своєї формації та може навіть мати підземний океан, це може вказувати на розвиток примітивного життя на самій Церері.

– зазначив Майкл Капперс, планетолог з Європейського космічного астрономічного центру (ЄКА) неподалік Мадрида.

Вчені визначили, що ці зони багаті на аміачні та вуглецеві сполуки є ендемічними для Церери, тобто не були принесені ззовні. Вони також виключили версію перенесення через зіткнення з іншим космічним об’єктом, оскільки тепло від зіткнення зруйнувало би будь-яку органіку.

Церера одна з найближчих до Землі карликових планет
Церера є найближчою до нас карликовою планетою, що знаходиться у поясі астероїдів.Серія фото Церери була зроблена космічним апаратом Dawn. Джерело: NASA/JPL-Caltech/UCLA/MPS/DLR/IDA

Нове відкриття означає, що Церера доєдналася до Марса та супутників газових гігантів нашої Сонячної системи у переліку місць, де могло розвинутись та зберегтись життя.