2 min read

Українська антарктична експедиція переходить до серії нових досліджень

Українська антарктична експедиція переходить до серії нових досліджень

Українська антарктична станція Академік Вернадський готується до чергової зміни: наприкінці березня до Антарктики вирушає 23-я експедиція, яка планує розпочати на південному континенті серію нових досліджень.

Китовий “Фейсбук” та поширення пластику

Як повідомляє МОН, мова йде про п’ять напрямків, які охоплюють масштабну програму фотоідентифікації китів, вивчення мікробних угрупувань екстремофілів, а також екологічний аналіз забруднення мікропластиком та певними хімічними речовинами.

“Ми маємо амбітну ціль – за кілька років перетворити острів Галіндез, де розташована наша станція, на постійну екологічну «обсерваторію». Саме для цього й розширюється список досліджень, які проводитимуть українські полярники,”

зазначив Євген Дикий, в.о. директора Національного антарктичного наукового центру України –

“Результати цих досліджень даватимуть нам спектр необхідних даних, за якими можна буде визначати реакцію екосистеми на зміни клімату.”

В океані українські біологи розпочнуть збір зразків з залишками ДНК, що дозволить дослідникам визначити “генетичні сліди” всіх видів тварин, що знаходились в акваторії впродовж декількох днів перед кожним дослідженням.

Дослідження України в Антарктиці 2018 рік Інфографіка
План розвитку наукових досліджень Національного антарктичного наукового центру. Джерело: Міністерство освіти і науки України

Екологічні дослідження мають допомогти встановити механізми перенесення забруднювачів між континентами, а також надати додаткові факти для обмеження використання пластикових виробів в усьому світі.

“Ми маємо багато переваг в Антарктиці. На нашій станції раніше, ніж на інших, відчуваються зміни клімату, на ній десятиліттями ведеться низка спостережень, вона працює впродовж усього року. Водночас в Україні є фахівці в усіх сферах антарктичних досліджень – біологічних, геофізичних, метеорологічних, океанологічних тощо. І ми повинні використовувати це сповна, адже наразі полярні дослідження – одні з найперспективніших у світі. І тут Україна має сильні позиції”,

– відзначив Євген Дикий.

Українська антарктична станція “Академік Вернадський” є єдиною станцією України на Антарктичному континенті. Наприкінці березня на острів Галіндез мають вирушити члени 23-ї експедиції, які раніше були відібрані на конкурсній основі спеціальною комісію НАНЦ.

Читайте також: Лікар 21-ї Української антарктичної експедиції надав екстрену медичну допомогу громадянці Італії в Антарктиці

Підводне біорізноманіття в акваторії островів Аргентинського архіпелагу. Джерело:
НАНЦ/Юрій Утєвський