1 min read

Український тритомник з астрофізики отримав нагороду від Міжнародної академії а?

Український тритомник з астрофізики отримав нагороду від Міжнародної академії а?

Щорічна нагорода «Найкраща книга в галузі фундаментальних наук» від Міжнародної академії астронавтики (МАА) дісталась українським вченим за їхню працю над тритомним виданням “Dark energy and dark matter in the Universe” (Темна енергія і темна матерія у Всесвіті).

Премія Book Awards призначається обраним працям членів або членів-кореспондентів МАА.

Dark energy and dark matter in the Universe Book Awards
Нагорода МАА українському виданню у галузі фундаментальних наук, 25 вересня 2016 р. Джерело: lnu.edu.ua

Природа як темної матерії, так і темної енергії залишається невідомою, хоч разом вони становлять 95% середньої густини Всесвіту, решта – відома нам матерія у формі частинок, полів і променів. Тритомник представляє результати багатолітніх досліджень українських астрофізиків та космологів

– розповів д.ф.-м.н. Богдан Новосядлий, директор Астрономічної обсерваторії ЛНУ імені Івана Франка.

У трьох томах українські науковці підсумували майже десятиріччя своїх досліджень, проведені астрономічні спостереження, та спробували пояснити складні космічні явища за допомогою математичних моделей.

Колектив авторів складався з представників різних освітніх та дослідницьких закладів, зокрема: Національної академії наук України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут».

Нагородження відбулось у мексиканському місті Гвадалахара у грудні минулого року.

Якщо вам цікаво, що дізнались українські науковці про темну матерію та темну енергію у Всесвіті, ось посилання на книжки (англ.): Том 1, Том 2, Том 3.