1 min read

New Horizons передав найдетальніші зображення тіла з околиць Сонячної системи

New Horizons передав найдетальніші зображення тіла з околиць Сонячної системи

Коли на Землі святкували початок нового року, космічний апарат NASA New Horizons (Нові Обрії) спрямував свої камери до Ультіма Тулє, найвіддаленішого об’єкта в історії спостережень, що знаходиться на околицях Сонячної системи у поясі Койпера.

Передача даних та збережених знімків через Сонячну систему зайняла трохи часу, однак у NASA підтвердили успішно виконане завдання.

Останні зображення мають найвищу просторову роздільну здатність серед усіх знімків, які коли-небудь робив космічний апарат за час своєї розширеної місії. “Нові Обрії” пролетів повз Ультіма Тулє на рекордно малій відстані –  близько 3500 км від поверхні астероїда – втричі ближче у порівнянні з Плутоном у липні 2015 року.

У NASA також відзначають рекордну навігаційну точність, з якою було сплановано проліт апарата повз космічне тіло. Для розрахунків використовувались астрономічні спостереження 2017 – 2018 рр., які проводились в Аргентині, Сенегалі, Південній Африці та Колумбії. Дослідники також скористалися даними європейської місії Gaia, яка з безпрецедентною точністю надала позиції зірок потрібної ділянки неба.

Гантелеподібний астероїд

Висока роздільна здатність та гарний кут зображення надали астрономам унікальну можливість визначити структуру поверхні та походження об’єкта, що отримав офіційне позначення 2014 MU69. За правилами Міжнародної астрономічної спілки, у NASA отримали право дати невеликому астероїду власну назву – Ultima Thule (Ультіма Тулє).

У NASA створили цей ролик з серії зображень 2014 MU69, отриманих апаратом New Horizons у поясі Койпера 1 січня 2019 року. NASA/Johns Hopkins Applied Physics Laboratory/Southwest Research Institute

Увагу дослідників привернули загадкові яскраві та заокруглені ділянки поверхні. Також на нових зображення стали виразнішими численні невеличкі ями неподалік термінатора (межі між освітленою та затемненою частинами астероїда).

“Наша команда дослідників все не визначилась з тим, чи є ці структури кратерами від ударних елементів, сублімаційними ямами, просіданням від колапсування, або чимось геть іншим,”

– розповів Джон Спенсер, заступник головного дослідника проекту.

Зараз космічний апарат New Horizons знаходиться на відстані близько 6,64 млрд км від Землі, а його сигнали з даними дістаються Землі за 6 годин та 9 хвилин з моменту трансляції.