3 min read

В Україні відбувся перший космічний хакатон NASA SpaceApps Challenge 2016

В Україні відбувся перший космічний хакатон NASA SpaceApps Challenge 2016

Сьогодні, 24 квітня, у Києві завершився перший в Україні хакатон глобального масштабу “NASA SpaceApps Challenge“.

У журі були присутні видатні українці, які пов’язали своє життя з космосом, зокрема перший космонавт часів незалежної України Леонід Каденюк та Клим Чурюмов, першовідкривач комет “Чурюмова-Герасименко” та “Чурюмова-Солодовникова”. За умовами змагання усі охочі повинні були пройти реєстрацію та підготувати прототип проекту за одною з тем, які були опубліковані на сайті NASA за місяць до початку Хакатону.

23 – 24 квітня учасники мали підготувати свої проекти для презентації (дивіться відео). Протягом наступних трьох тижнів почесне журі має визначити переможців в усіх тематичних напрямах:

  • Подорож на Марс
  • Сонячна система та поза її межами
  • Космічна станція
  • Технології
  • Земля
  • Аеронавтика

Світу потрібні нові ідеї. Ми збираємося разом, щоб об’єднати зусилля ентузіастів та інноваторів для вирішення практичних завдань, які стоять перед людством у галузі дослідження космосу і Землі.

– зазначається на сайті заходу.

В Києві та в Україні це вперше. Наші учасники розробляють 20 проектів. Проекти по 6 основним темам хакатону – це аеронавтика, політ на Марс, планета Земля, все, що пов’язано з життям людини, це космічна станція і деякі інші теми,

— розповів Андрій Бєгунов, організатор NASA SpaceApps Challenge у Києві

Фінал NASA SpaceApps Challenge

Київський хакатон підійшов до завершення надвечір неділі. У результаті перше місце отримав проект “Mars Hopper” (Олександр Буткалюк, В’ячеслав Осауленко, Павло Правдюков, Андрій Музиченко, Ілля Рубінський, Микола Денисенко, Софія Буткалюк). Проект переможців пропонує використовувати для дослідження Марса реактивний літак, який би у якості палива використовував CO2.

Mars Hopper
Логотип проекту MarsHopper

Запропонований літак, на думку розробників, міг би вбирати діоксид вуглецю з поверхні Марса, де його вдосталь, під час приземлення. За розрахунками команди, в атмосфері Марса такий апарат повинен розвивати швидкість у 360 км на годину: достатньо швидко, щоби дослідити необхідну поверхню.

Друге місце посів проект Максима Недельчева та Дениса Писарчика “CONTRAILS” (Хмари або інверсійні сліди).

Clouds or trails app
Додаток “Clouds or trails”

Хлопці розробили програмний додаток, який зможе допомогти звичайній людині на Землі визначити, чи бачить він природне хмарне утворення, або ж – інверсійний слід від літака.

На третьому місці опинилися “Drone path planner” (Дмитро Яворівський, Олексій Мозолюк). Вони розробили мобільний додаток для планування безпечних маршрутів для дронів з урахуванням метеорологічних та ландшафтних умов.

Усі фіналісти українського етапу потрапляють на розгляд глобального журі та мають шанси опинитися серед найкращих та позмагатися з іншими країнами.

У той же час хакатон приймав й Кіровоград. Змагання проходило на базі Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету України. Результати ми дізнаємося згодом.

Що таке NASA SpaceApps Challenge?

Починаючи з 2012 року NASA проводить глобальний конкурс серед інноваційних проектів за космічним напрямком. До участі приймають одноосібні та командні проекти за попередньо обумовленими темами. За своєю суттю NASA SpaceApps Challenge — інноваційний інкубатор, де збираються програмісти, дизайнери, вчені та студенти, а також прості ентузіасти дослідження космосу.

Андрій Бєгунов
Один з організаторів Андрій Бєгунов NASA SpaceApps Challenge 2016 Україна розповідає про конкурс.

Після реєстрації та місяця підготовки командам надається два дні у коворкінгу, щоби “довести” та презентувати свої проекти журі.

Участь в інкубаторі безкоштовна.

Цьогоріч NASA SpaceApps Challenge вперше пройшов в Україні та зібрав чимало охочих показати свої розробки. Science Ukraine бажає успіху нашим фіналістам та сподівається, що наступного року ще більше українців візьмуть участь у хакатоні. Тому, якщо ви один з них, слідкуйте за оновленнями!