1 min read

Вчена з України отримала високу математичну Премію Салема

Вчена з України отримала високу математичну Премію Салема

Престижна премія Салема дісталась Марині В’язовській за її феноменальне вирішення проблеми оптимізації розміщення куль у багатовимірному просторі-8 та 24 за допомогою модулярних форм.

Премія Салема є однією з найвищих нагород у галузі математики. Її присуджують за видатні напрацювання у галузі інтересів грецького математика Рафаеля Салема, який став відомим завдяки своїй теорії цілих алгебраїчних чисел – Числа Салема.

Марина В’язовська отримала світове визнання у 2016 році, після вирішення математичної задачі століть. Їй вдалося знайти вирішення математичної проблеми, викладене всього на 23 сторінках рукопису. Цей факт виявився приголомшливим через простоту доведення, адже попередні розв’язки для тривимірних та менших просторів займали у вчених декількасот сторінок. Вирішенню історичної математичної проблеми передували два роки сумлінної роботи у Німеччині.

Зараз В’язовська працює у Гумбольдтському університеті Берліна, проте математичну освіту вона отримала у КНУ ім. Тараса Шевченка на механіко-математичному факультеті.