1 min read

Вчені класифікували абсолютно новий орган у людському тілі

Вчені класифікували абсолютно новий орган у людському тілі

Дослідники знайшли окремий простий орган усередині нашого тіла, який весь цей час ховався у площині травної системи.

Принаймні, тепер нам відомо про його місце. Що ж до його функцій та призначення, про це вченим поки що відомо небагато, але подальші дослідження зможуть дати новий ключ до лікування захворювань черевної порожнини та проблем з травленням.

Так звана “брижа” завжди вважалась фрагментованою частиною черевної порожнини, що складається з розрізнених структур. Однак нове дослідження визначило, що це насправді один неперервний орган. Робота з класифікацією вже пройшла рецензування та була опублікована у журналі The Lancet Gastroenterology & Hepatology.

Брижа черевної системи
Графічне зображення брижі (грецьке – mesos)

Анатомічний опис, який був закладений понад 100 років тому виявився неправильним. Цей орган не має нічого спільного з роздрібненістю та складністю. Це просто одна суцільна структура.

– розповів Келвін Кофі, автор дослідження з Університетського госпіталю Лімеріка.

Навіть найвідоміша у світі серія медичних підручників, Анатомія Грея, нещодавно була оновлена, щоб надати нове визначення цьому органу.

Цікаво, що один з найперших анатомічних описів брижі був створений італійським винахідником, митцем та вченим Леонардо да Вінчі.

Тепер дослідники та студенти медичних факультетів почнуть розглядати брижу як окремий орган та проводити більш точну діагностику пов’язаних захворювань травної системи та черевної порожнини.

Зараз ми встановити анатомію та структуру. Наступним кроком буде функція. Якщо ви розумієте функцію, тоді можна встановити порушення цієї функції, а потім у вас з’являється захворювання. Зберіть це докупи і отримаєте галузь брижової науки… основа для нової цілої галузі науки.

– додав Кофі.

Це дослідження демонструє дивовижну властивіcть науки: якою б розвинутою вона не була, ми завжди можемо посунути кордони та відкрити щось нове, навіть всередині власного тіла.