Вражені клітини вдалось «очистити» від шкідливого коду, завдяки технології редагування генів CRISPR/Cas9.

Молекулярні біологи з Темпльского університету під керівництвом Камела Халілі вперше в історії змогли «вирізати» з ДНК живої клітини ділянку, уражену вірусом імунодефіциту. Раніше вчені вже довели, що технологія CRISPR/Cas9 дозволяє видаляти вірусні послідовності з клітини-господаря, але досліди проводились виключно in vitro – тобто «у пробірці». Віднині, ефективність технології доведено і на живому організмі – in vivo.

У якості піддослідних, в експерименті використали трансгенних щурів та мишей (і за цей внесок у майбутнє без страшної хвороби, людство їм безмежно вдячне). Для того, щоб помістити модифіковану під видалення генів ВІЛ систему CRISPR у організм, використали аденовірусний вектор – молекули, що містили необхідний нуклеотидний код та гени білку Cas.

За два тижні аналіз генома виявив, що ділянку ВІЛ вирізано із ДНК практично у кожній тканині. При цьому кількість вірусної РНК значно зменшилась у лімфоцитах та лімфовузлах.

Значення дослідження тим важливіші, що гени вірусу імунодефіциту людини здатні проникати у геном клітин імунної системи господаря, перепрограмовуючи її.