Що впаде на землю першим: молоток чи пір’їнка?

На Землі – це завжди молоток. Але чи відбувається це лише через опір повітря, чи щось інше?

Ще до Галілея вчені обмірковували та проводили цей простий експеримент. Усе вказувало на те, що молоток та пір’їнка без опору повітря опиняться на поверхні одночасно. Галілео Галілей також вирішив перевірити цей принцип та випустив згори два металевих шари різної ваги. Вони також впали на землю одночасно. Хоча за легендою Галілео скинув шари з італійської Пізанської вежі, історики скептично ставляться до того, що це сталося саме там.

Однак справді гарне місце для такого експерименту – це поверхня Місяця, позбавлена опору повітря через майже відсутню атмосферу. Саме тому у 1971 році астронавт місії Аполон-15 Девід Скотт вирішив скинути на місячну поверхню молоток та пір’їнку, заздалегідь привезені з собою. Як і передбачали Галілео та Айнштайн, обидва предмети досягли місячної поверхні одночасно.

Скотт продемонстрував славнозвісний принцип еквівалентності, який стверджує, що прискорення, яке відчуває на собі тіло під дією гравітації, не залежить від його маси, форми, щільності чи чогось іншого. Експеримент Галілея вперше провели на супутнику Землі.

Сам принцип еквівалентності настільки важливий для сучасної фізики, що його глибина та природа досі бурхливо обговорюються серед дослідників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Total
5
Shares
5 Shares:
Перегляньте також
Анак-Кракатау
Далі

Супутник зафіксував концентричні хвилі навколо вулкана Анак-Кракатау

22 грудня дослідницький супутник ЄКА Sentinel-1 зафіксував момент виверження індонезійського вулкана Анак-Кракатау. На знімках видно, як навколо вулканічного…
Кеті Боуман
Далі

Як зробити знімок чорної діри

Аспірантка Кеті Боуман розробила алгоритм обробки, завдяки якому стало можливим обробити неймовірний обсяг даних з об’єднаного Телескопа горизонту…