1 min read

Оновлений детектор гравітаційних хвиль VIRGO приєднується до масиву для спостереже

Оновлений детектор гравітаційних хвиль VIRGO приєднується до масиву для спостереже

Ера гравітаційних спостережень у астрономії розпочата. Після першої в історії реєстрації гравітаційних хвиль у 2016 році, дослідники продовжують другу серію вимірювань вже на оновлених детекторах.

1 серпня надійшло повідомлення, що у стрій повернувся інтерферометр VIRGO – третій дослідний комплекс з лазерним устаткуванням для фіксації збурень простору-часу, розташований у місті Піза, Італія. Ще два інтерферометри комплексу LIGO розташовані у США.

Художнє зображення зіткнення чорних дір. Джерело: LIGO/Caltech/MIT/Sonoma State (Aurore Simonnet)

VIRGO та LIGO почали збирати дані у режимі налаштування ще всередині червня. Обидва детектори увійшли у другу фазу спостережень за гравітаційними хвилями “Observation Run 2”, яка продовжиться до 25 серпня 2017 року вже оновленими. Європейські інженери продовжували працювати з VIRGO, щоби прибрати інструментальний шум, який виникав на обладнанні інтерферометра, та вдвічі збільшити рівень охоплення неба.

Третя серія спостережень на комплексі LIGO-VIRGO запланована на осінь 2018 року. Тим часом, від дослідників гравітаційних хвиль можна чекати нових відкриттів.

17 червня одночасно три інтерферометри та гравітаційні детектори LIGO-VIRGO зафіксували одне гравітаційне збурення.

Дивіться також: