1 min read

Як побачити згоряння у прозорому двигуні - 4K відео

Як побачити згоряння у прозорому двигуні - 4K відео

Майже 5 мільйонів переглядів за два тижні – і все завдяки простому, але видовищному експерименту від Youtube-каналу Warped Perception з двигуном внутрішнього згоряння.

Усе цікаве в працюючому двигуні трапляється всередині, за його товстими сталевими стінками. Але що як зробити циліндр прозорим та додати трохи пального? 

Для тих, хто малознайомий з принципами роботи поршневого двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ), у відео демонструється цикл ДВЗ, що складається з чотирьох частин-процесів. Зліва у об’єктиві швидкісної камери верх та вниз рухається циліндр, а праворуч – клапани впуску пального та випуску відпрацьованих газів. Спочатку циліндр опускається, звільняючи місце для газової суміші пального та повітря з відкритого клапана впуску, потім клапан впуску закривається, а циліндр підіймається та стискає суміш. Третій процес – загоряння суміші та її теплове розширення, яке рухає циліндр донизу. І останній – охолодження відпрацьованої суміші, яке супроводжується стисненням та підйомом циліндра, вихлопний клапан виводить газ назовні.

Якщо придивитись, можна побачити різницю між збагаченою пальною сумішшю (багато палива / мало кисню), збідненою (мало палива / багато кисню), технічним спиртом, який просто відбілив стінки циліндра, та ацетиленом.

Цей чоловік певно тямить у двигунах та гарних швидкісних камерах.