Patagotitan mayorum став справжнім відкриттям з минулого світу динозаврів. Цей чемпіон беззаперечно посунув наші уявлення про прадавніх велетнів та відібрав всю славу у тиранозавра.
Травоїдний вид динозаврів важив 76 тонн та мав надзвичайно видовжені пропорції тіла – такі дані дослідники отримали з реконструкції викопних решток динозавра, знайденого у 2012 році в Аргентині.
Візуальна реконструкція Patagotitan mayorum. Джерело: Museum of Paleontology / Egidio Feruglio
Легендарний Тиранозавр Рекс та інші хижаки
“виглядають наче карлики, коли ви ставите їх напроти одного з цих гігантських титанозаврів”
– розповів Дієго Пол, палеонтолог з Музею палеонтології Аргентини та співавтор дослідження –
“Це немов порівнювати слона поряд з левом.”
Патагонський титан
Вид Patagotitan mayorum (Патаготитан майорум) отримав свою назву від Патагонії, регіону, де були знайдені рештки, та грецького слова “титан”, яке означає “великий”. Друга частина mayorum з’явилась від прізвища родини, якій належало ранчо, де розквартирувалися археологи.
Шість скам’янілих решток цього виду були ретельно вивчені. Датування показало, що їхній вік сягає 100 мільйонів років. Середній зріст титанів складав 37 метрів, а їхні плечі піднімалися над землею на 6 метрів.
Візуальна реконструкція динозавра Patagotitan mayorum. Джерело: Museum of Paleontology / Egidio Feruglio
Титанозаври були відомі дослідникам і раніше, однак Patagotitan mayorum є новим видом. Завдяки своїй морфології він також належить до окремого роду динозаврів, які є найбільшою групою.
“Я не думаю, що вони були страшними. Імовірно, вони були великими, масивними та повільними тваринами.”
– додав Пол.
Фермер Авреліо Ернандес відкрив рештки на ранчо La Flecha в Патагонії, Аргентина, в 2012 році.
Найбілшим питанням залишається те, як ці динозаври змогли стати настільки великими. Дослідники все ще вивчають рештки тварини, проте головною гіпотезою, яка б пояснювала рекордні розміри, є цвітіння квіткових рослин. Вони вважають, що таке джерело їжі поряд зі звичайним лісом створило умови для розвитку цього виду.
“Важко сперечатись та казати, що це дрібниця, коли мова йде (імовірно) про найбільшу тварину, серед коли-небудь знайдених”
– прокоментував роботу Томас Гольтц, незалежний палеонтолог з Мерілендського університету.
Палеонтолог Крісті Каррі Роджерс з Коледжу Макалестера, яка не була залучена у дослідженні, підкреслила важливість цього відкриття. Вона відзначила, що знайдені кістки не були остаточно сформовані. Це означає, що десь ще приховані навіть більші динозаври.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.