1 min read

Імуностимулятори зменшують розміри ракової пухлини до повної ремісії

Імуностимулятори зменшують розміри ракової пухлини до повної ремісії

Група американських вчених разом зі співробітниками одного з найбільших медичних центрів Mount Sinai провели практичне дослідження на 11 людях, хворих на певний тип раку.

Отриманий результат настільки вразив вчених та лікарів, що вони вирішили продовжити тестування методики на іншому типі ракових клітин.

Лікування починається з введення двох імуностимуляторів безпосередньо в пухлину: перший рекрутує імунні клітини, в той час як другий їх активує. Ці клітини, у свою чергу, змушують Т-клітини імунної системи вбивати ракові клітини, залишаючи здорові клітини цілісними. Крім того, клітини імунної системи можуть транспортуватися й до інших частин тіла, вбиваючи рак всюди, де він зустрічається.

Клітини імунної системи. Джерело: nature.com

Відповідно до опублікованого дослідження, фахівці вже перевірили новий метод терапії на 11 пацієнтах з пізньою стадією лімфоми в ході клінічних випробувань. Ракові пухлини деяких пацієнтів в результаті досягли повної ремісії протягом декількох місяців та навіть років.

“Наш підхід вакцини in situ має широкі наслідки для багатьох типів раку. Крім того, продемонстрований метод може підвищити успіх інших імунотерапевтичних засобів, таких як блокування контрольних точок,”

– зазначає співавтор дослідження Джошуа Броди.

Цей успіх мотивував вчених на проведення двох додаткових клінічних випробувань. Цього разу подібний експеримент буде проведений з пацієнтами, які мають ракові пухлини молочної залози, голови та шиї. Вакцина in situ тестується також в лабораторії при раку печінки та яєчників. Зважаючи на те, що комбінована імунна терапія була досить ефективна, вчені надзвичайно оптимістичні щодо дієвості методики у подальшій роботі.

Nature Medicine (2019), doi: 10.1038/s41591-019-0410-x.